Sık Sorulan Sorular

 

S: Twitch Partnerliği nedir? Twitch İştirakı olmaktan farkı nedir?


Twitch Partnerliği; yayın konusunda çok titiz davranan, büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ve bir sonraki seviyeye geçmek için hazır olan en iyi yayıncılar içindir. Gereklilikleri karşıladığınız takdirde otomatik olarak davet edildiğiniz İştiraklerin aksine, Twitch Partner Programına başvuru yapmanız ve seçilmeniz gerekiyor.

İştirakler ve Partnerler arasındaki farklılıkları karşılaştıran tabloyu görüntülemek için buraya tıklayın .

 
S: Partner Olmaya Giden Yol başarılarını tamamlamak Partner olmayı garantiliyor mu?


Partner Olmaya Giden Yol başarılarını tamamlamak, Partner olmayı garantilemez. Partner Olmaya Giden Yol başarılarını tamamlayan yayıncılar, Başarılar sayfasından Partnerlik için başvuru yapmak ve başvurularının öncelikli olarak değerlendirmeye alınmasını sağlamak amacıyla bir düğmenin kilidini açabilecek.

 
S: Partnerlik programına kabul edilme şansımı artırmak için ne yapabilirim?
  • Bu kriterleri doğru şekilde yerine getirerekPartner Olmaya Giden Yol başarılarını tamamlayın.  
  • Sağlıklı organik yayın izleyici istatistiklerine (paylaşılan/baskın vb.) sahip olun
  • Başka ortam ve/veya platformlarda büyük bir izleyici/takipçi kitleniz olduğunu gösterin

Partnerlik programı ve topluluğunuzu oluşturmak için neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yayıncı Eğitim Kampını ziyaret edin.

 

S: Partnerliğe başvurmadan önce bir İştirak olmam gerekiyor mu?


İştirak olmak Partnerlik programına başvurmak için bir zorunluluk değildir ancak kesinlikle önerdiğimiz bir durumdur. İştirak programı hakkında daha çok şey öğrenmek için buraya tıklayın

 

S: Başvurumun alındığını nasıl bileceğim?

Başvurunuzu gönderdiğinizde, sayfada bir onay ekranı göreceksiniz ve gönderiminizi onaylayan otomatik bir e-posta alacaksınız. Resmi bir yanıt alana kadar lütfen, bu e-postayı yanıtlamayın. Bir yanıt almadan e-postayı yanıtlarsanız, bildiriminiz en alt sıraya düşecektir.

 

S: Başvurumun onaylanması ne kadar sürer?

Her başvuruyu tek tek, ayrıntılı olarak inceliyoruz. Bu nedenle yanıt vermemiz 2-4 hafta sürebiliyor. Partner Olmaya Giden Yol başarılarını tamamlayanlara genellikle 7 iş günü içinde yanıt veriyoruz.

 

S: Partner Olmaya Giden Yol Başarılarını tamamlamadan Partnerliğe başvurabilir miyim?


Başvurunuz, diğer ortam ve/veya platformlarda önemli bir takipçi kitlesine sahip olmak gibi faktörlere göre değerlendirmeye alınabilir. YouTube veya Twitter gibi başka ortamlarda büyük bir takipçi kitleniz varsa ve potansiyel bir canlı yayıncı olarak değerlendirilmek istiyorsanız lütfen, buraya başvurun. Lütfen, başka ortamlarda büyük bir takipçi kitlesine sahip olmanın Partner olmayı garantilemediğini unutmayın.

 

S: Twitch Partnerliği olmadan kalite/kod seçeneklerine sahip olma imkanı var mı?


Evet. Partner olmayan kanallar, kullanılabilir kapasite varsa kalite/kod dönüşümleri alabilir. Partner olmayan kanallar arasında Bağlı kanallar, Bağlı olmayan kanallardan daha fazla öncelik kazanacaklardır.

 

S:  Kaç tane Twitch Partneri var?

 

2 milyondan fazla aktif yayıncımızdan, yaklaşık 27.000'i Partner'dir.