Twitch Partner Programı

Twitch Partnerlik Programı, kendini yayıncılığa adamış kişiler ve İştirak seviyesinden seviye atlamaya hazır olanlar içindir. Twitch Partnerleri, oyundan müziğe, sanattan yemeğe aklınıza gelebilecek her konuda içerikler oluşturan yayıncılardır. Yaptığınız şeyi canlı olarak toplulukla paylaşmayı seviyorsanız ve Twitch'te veya diğer servislerde yeterli büyüklükte bir izleyici kitleniz varsa aradığımız sizsiniz! Twitch'teki kanalınızı nasıl geliştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Yayıncı Eğitim Kampını ziyaret edin.
 

Twitch Partneri olarak aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:
 

Para Kazanma:

 • Kanal Abonelikleri ve ifadeler:Twitch Partnerleri, izleyicilerinin aboneliklerini kabul ederek daha fazla gelir elde edebilir. Abonelik seçenekleri şunlardır: 4.99$, 9.99$, 24.99$ veya ücretsiz Twitch Prime aboneliği. Partnerler, en fazla 50 kanal ifadesini açabilir.
 • Bit'ler: Bit'ler, izleyicilerin kanalınızda Cheer yapabilmek için satın aldıkları ve Twitch'ten ayrılmadan sizi destekleyebildikleri sanal bir üründür. Ayrıca Twitch, katılım yapan Partnerlere, onlara Cheer yapmakta kullanılan her Bit başına 1 sent'e eşit Bit'lerden elde edilen gelirin bir kısmını verir. Partner olarak size özel Cheermote'lar ve Bit Rozetleri edinebilirsiniz.  
 • Reklamlar: Partnerler, kanallarında oynatılan her türlü reklamdan elde edilen gelirin bir kısmını kazanabilir. Partnerler, panelleri aracılığıyla yayın ortası reklamların uzunluğunu ve sıklığını belirleyebilir.  

 

Kanalınızı geliştirmenize yardımcı olacak ipuçları:

 • Kanal özelleştirme:
 • VOD Özellikleri
  • Genişletilmiş VOD Depolaması: Partnerler, 60 gün veya İştirakler için yalnızca 14 gün depolanan VOD'lara sahiptir.
  • Tekrar Gösterimler ve Galalar: Geçmiş içeriği yeniden yayınlayın ve izleyicilerinize yeni videolar gösterin.
 • Öncelikli Destek - Twitch Partnerleri özel destek ekibine erişebilir. Partner hesabınıza giriş yaptığınızda Partner Yardım sayfasını ziyaret edin ve 1-2 iş günü içerisinde Partner Yardım ekibinden cevap alın.
 • Ekipler - Twitch Partnerleri Partner Yardımı üzerinden talepte bulunarak kendi yayın ekiplerini oluşturabilirler.
 • Yalnızca Partnerlere özel fırsatlara erişim: Partnerler için Partner Spotlights, Meet & Greets, Partner Panels, Streamer Zones ve daha fazlası gibi özel tanıtım fırsatları uygun olacaktır.  
 • Video Kod Dönüşümleri : Partnerler, her zaman birinci öncelik kanallarına dair kalite seçeneklerine erişime sahiptirler. Kalite seçenekleri, izleyicilerin en iyi deneyim için bir yayın görüntüledikleri kaliteyi ayarlamalarını sağlar. Partnerli olmayan kanallar mevcut kapasiteye bağlı olarak kod dönüşümleri almalarına rağmen, Partnerlerin tüm yayınları için kod dönüşümleri almaları garantidir.
 • Yayın Gecikmesi : Partnerler, rekabetçi oynatma sırasında uygunluk sağlamak için yayınlarını 15 dakikaya kadar geciktirebilir.

 

Kimler hak kazanır?

Topluluğumuza rol model olabilecek ve aşağıdaki kriterleri taşıyacak uyumlu Partnerler arıyoruz. Mevcut durumda bu şartları karşılamıyorsanız, İştirak Olmaya Giden Yol Başarılarını tamamlayarak katılabileceğiniz İştirak programını da göz önünde bulundurun. Ayrıca, Twitch'te nasıl büyüyebileceğinizle ilgili olarak Yayıncı Eğitim Kampındaki Twitch strateji rehberine bakabilirsiniz.
 

Twitch Ortaklık Kriteri

Paylaşanlar, baskınlar, Tekrar Gösterimler, Galalar ve Ana Sayfa odağı gibi izleyicilerin Partnerlik programı için geçerli sayılmaz.

Partner Olmaya Giden Yoldaki başarıları tamamlayan yayıncıların Başarılar Panelinde Partnerliğe başvuru butonu açılır ve başvuruların değerlendirilmesinde öncelik kazanırlar.

Unutmayın ki, bu Başarılar listesi potansiyel Partnerlerimizde aradığımız asgari kriterleri gösterir ve bunları tamamlamak Partner olmayı garantilemez.