Skip to content

Creator Camp

Gelir KaynağıAçıklama
Abonelikler 

Partner veya İştirak iseniz, Abonelik izleyicilerin kanalınıza tek seferlik veya her ay yenilenmek üzere aylık ödeme yaparak destek olmasıdır. Aboneler kanalınızın ifadelerine ve belirleyeceğiniz başka avantajlara erişim kazanırlar. Abonelik hakkında daha fazla bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz.ABD dışında yaşayan bir yayıncı iseniz, dünyanın pek çok ülkesinde abonelik fiyatlarını düşüren Yerel Abonelik Fiyatlandırması hakkında bilgi edinmeyi unutmayın. Kademe 1, 2, 3 abonelik, hediye abonelik ve çok aylık abonelik fiyatları düşürüldü. Bu sayede kanalınızın destekçileri topluluğunuzun büyümesine daha fazla katkı sunabilecek. Yerel abonelik fiyatlandırması hakkındaki ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

BitsBitler izleyicilerinizin sohbette Cheer yapmakta kullanarak size desteğini gösterebileceği bir araçtır. Eğer bir Partner veya İştirak iseniz, kanalınızda Cheer yapmak için kullanılan her Bit başına 0,01$ gelir elde edersiniz. Pek çok yayıncı, Bitleri yayınlarına entegre edecek, mesela oylama için bit kullanmak veya belli şeyleri Bit ile kutlamak gibi, farklı ve eğlenceli yollar bulmuşlar. Bir izleyici Cheer yapmak için Bit kullandığında, Cheermote denilen hareketli ifadeler sohbette görünür. Bitler hakkında ayrıntılı bilgi, kullanım talimatı ve tavsiyeleri için Bits - Kabul Edilebilir Kullanım Politikalarına bakın.
ReklamlarReklamlar Partnerler için önemli bir gelir kaynağıdır. Reklamlar sayfa yüklendiğinde görülecek şekilde yerleştirilebileceği gibi Partner tarafından panelden ayarlanarak yayın içinde de izleyiciye gösterilebilir.
Amazon OrtaklarıAmazon Ortakları programı ile, sayfanızda belli ürünlerin bağlantılarını verip izleyicilerinizi bunlara yönlendirerek gelir elde edersiniz. İzleyicileriniz verdiğiniz bağlantıyı kullanarak Amazon'dan uygun bir satın alım yaptığında belli bir komisyon kazanırsınız.
Bit Kullanan UzantılarBitler sadece Cheer yapmakta kullanılmıyor. Uzantılar aracılığıyla kanalınızda özgün interaktif deneyimler yaratmakta da kullanılabiliyor. Partner veya İştirak iseniz ve kanalınızda etkinleştirdiğiniz uzantılar üzerinden izleyicileriniz Bit kullandığında, her Bit için 0,01$ gelirin %80'i sizin oluyor. Geri kalan %20 ise uzantı geliştiricisine gidiyor.

Twitch’te para kazanmaya başladığınızda, iletişim ve ödeme bilgilerinizin doğruluğundan emin olmak ve vergi meseleri hakkında aydınlanmak isteyeceksiniz. Partnerler ve İştirakler için ödeme süreçlerinin işleyişi ve vergi konularındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Twitch kanalınızdan gelir elde etme konusundaki temel bilgileri edindiğinize göre şimdi sırada, Bit ve Abonelikler hakkında bilgi edinmek var.