Twitch 101

Kanalınızı oluşturmaya başlamak için sağlam bir temele ihtiyacınız var. Bu sebeple, kanal sayfanızı oluşturmaktan, yapmanız ve yapmamanız gereken şeylere kadar pek çok temel konuda başarılı yayıncıların tavsiyelerini alacağız. Sağlam bir başlangıç için ihtiyacınız olan her şey burada.

Eğer bir müzisyenseniz, Twitch Müzik: Başlarken'e göz atmayı unutmayın.

Tümünü Görüntüle
Twitch 101
Twitch 101

Her şey burada başlıyor. Twitch size izleyici bulmanız ve topluluğunuzu oluşturmaya başlamanız için nasıl fırsatlar sunuyor, öğrenin.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin
The Basics
Temel Bilgiler

Kanalınızı daha da büyütme ve topluluğunuzun ilgisini canlı tutma konusunda en iyi örneklerden ders alın.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin

Markalaşma ve Analiz

Kanal sayfanızı oluşturdunuz ve yayına soktunuz, kamera karşısındaki ilk tutukluğunuz da geçti, peki sırada ne var? Sosyal medyada kendi markanızı nasıl oluşturacağınıza kafa yorun. Yayın istatistiklerinizden kendiniz için iyi bir şeyler çıkarmaya, ifade, rozet ve uzantılardan ekmek yemeye odaklanın.

Tümünü Görüntüle
New Viewer Retention
Yeni İzleyici Kazanma ve Elde Tutma

Genel olarak, topluluk üyeleri yayıncıların kendileriyle etkileşim kurmasını sever. Aslına bakılırsa, bir kanala ilk gelişlerinde sohbete katılan izleyicilerin o kanala tekrar gelme olasılıkları %50 daha fazladır.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin
Personal Branding
Kişisel Marka Oluşturma

Şimdi, Twitch'te yayın yapmakla ilgili temel bilgileri öğrendiğinize göre artık Twitch'te bir marka oluşturmaya ve kendinize bir isim bulmaya hazırsınız demektir. Bu adım biraz zor olabilir fakat zor olduğu kadar da heyecan vericidir.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin

Topluluğunuzu oluşturun

Twitch'i Twitch yapan topluluğudur. Burada, kendi topluluğunuzu nasıl tasarlayıp oluşturabileceğinize dair bilgiler bulacaksınız. İzleyici ve hedef kitlenizi nasıl daha iyi anlayabileceğinize, diğer yayıncılarla nasıl kalıcı ilişkiler kurabileceğinize ve hayranlarınızı nasıl kendinize bağlayacağınıza dair içeriden püf noktaları alacaksınız.

Tümünü Görüntüle
Getting to Know Your Audience
İzleyicilerinizi Tanıyın

İyi bir sohbeti kim sevmez? Sohbetinizdeki herkese hakettiği ilgi ve takdiri gösterme ve onları aktif tutma konusunda ipuçlarını alın.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin
Mix it up
Karış(tır) Kaynaş(tır)

Bir değişiklik yapmak veya biraz ara vermek istediğinizde topluluğunuzla bağlarınızı nasıl koruyabileceğiniz konusunu buradan öğrenin. Henüz ortak yayın yapmadınız mı?

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin

İçeriğinizden gelir kazanın

Twitch'te gelir etmek adeta ballı börek. Yayında ve yayın dışında geçirdiğiniz zamanın nimetlerinden de faydalanmak, hakkınız. Aboneliklerin optimize edilmesi, ticaret, reklam ve sponsorluk işleri gibi konulardaki uzman tavsiyelerine kulak verin.

Tümünü Görüntüle
Twitch Basics
Twitch Hakkında Temel Bilgiler

Twitch'te, para kazanmaya başlamanıza yardım edecek yığınla araç var. Topluluğunuz için en iyisinin hangisi olduğuna karar vermek için okumaya devam edin.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin
Bits and Subscriptions
Bits ve Abonelikler

Bit ve Abonelik izleyicilerin yayıncıları desteklemek için kullandığı en yaygın yöntemlerdir. Bunların ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenin.

Tekrar Okuyun
Şimdi İzleyin