Skip to content

Creator Camp

Müzik Yayın Kurulumu

 

 

Esas olan içerik. Dinleyicileriniz sizi görmeye geliyor. İster kırık dökük bir bilgisayardan yayın yapın ister oda büyüklüğünde son teknoloji bir miksaj konsolundan, yayında en önemli şey sizin kişiliğiniz, yeteneğiniz ve topluluğunuzla kuracağınız ilişkidir. 

İşin temelinden başlayın. Sevdiğiniz yayıncının göz alıcı teknolojik ekipmanları aklınızı çelmesin. Elde ne varsa onunla başlayabilirsiniz. Bir web kamerası, hatta bir telefon bile en başta işinizi görebilir. Twitch yayıncılığına iyi ve hızlı bir bir giriş için Hızlı Başlangıç kılavuzumuza göz atmanızı öneririz.

Önceliğiniz ses olsun. Bir müzisyen olarak, elinizdeki kaynakların en büyük bölümünü ses kalitesi için kullanın. Yayınlarınızın kayıtlarını dinleyerek sesin temiz ve dengeli olduğundan, görüntü ile iyi senkronize olduğundan emin olun. Ses ekipmanları hakkında daha fazla bilgi ve öneriyi Donanım hakkında temel bilgiler makalesinde bulabilirsiniz.

Donanımınız sizinle birlikte büyüyüp gelişsin. Tıpkı müzik ve yayın becerileriniz gibi yayın kurulumunuz da zaman içinde büyüyüp gelişecektir. Twitch’in olayı kendinizle birlikte topluluğunuzu da harekete geçirebilmektir. Kurulumunuza yeni bir cihaz mı eklemek istiyorsunuz, mesela bir abonelik hedefi belirleyerek topluluğunuzu bu çabaya ortak etmeye çalışın.

Emin değilseniz sorun. Twitch topluluğunda bir sürü zeki, yetenekli, deneyimli yayıncı var. Donanım veya yazılımla ilgili bir sorununuz var ve kendi başınıza çözemiyorsanız sorun. Muhtemelen aynı sorunu yaşayıp çözmüş ve deneyimini sizinle de paylaşacak birileri vardır.

Yardım veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa, Twitch Music Assist Discord kanalına katılarak deneyimli müzik yayıncılarıyla sohbet edebilirsiniz.