Skip to content

Creator Camp

Özgün bir yayın yaratma

Kendi sesinizi bulun

Yetenekli bir sanatçıdan popüler bir yayıncı olmaya giden yolu mu merak ediyorsunuz? Twitch’in başlıca müzik yayıncılarının önerilerine kulak verin.

Etkileşim kurun. İzleyicileriniz sadece sizi izleyip dinlemeye gelmiyor. Sizinle ve diğer izleyicilerle birlikte takılmaya, vakit geçirmeye, sohbet etmeye de geliyorlar. Yayınınızı güzelleştiren esas şey, kısa bir selamlaşmalardan derin muhabbetlere kadar, izleyicilerinizle kuracağınız etkileşimdir.

Tazeliğinizi koruyun. Yeri geldikçe yeni öğeler eklemek yayınlarınızı ve izleyicilerinizin ilgisini canlı tutacaktır. Bu yeni bir enstrüman mı olar, yeni bir sound mu, yeni bir şarkı mı, orasını siz bilirsiniz.

En iyilerden öğrenin. Büyük bir yayıncı olmaya giden yol büyük yayıncıları izlemekten ve onlardan öğrenmekten geçer. Müzik kategorisini keşfedin, diğer yayıncıların yayınlarına uğrayıp bakın, onlardan ilham alın, müzik topluluğu ile ilişkiler kurun.

Zamanla büyüyün. Unutmayın, ilk günden star olmak zorunda değilsiniz. Ekrana alışmak biraz zaman alabilir. Dolayısıyla, basit bir başlangıç yapmaktan ve içeriklerinizi zaman içinde topluluğunuzla birlikte büyütüp geliştirmekten korkmayın. Daha fazla yayın yaptıkça yeni fikirler deneyebilir ve topluluğunuzun verdiği tepkilere göre yolunuzu çizebilirsiniz.

Kendinizi etiketleyin.

Yayınınızın içeriğine karar verdikten sonra doğru etiketleri seçerek yeni izleyicilerin sizi daha kolay bulmasına imkan sağlayın.

<strong>Yayın Yöneticinizde</strong> , “Yayın bilgisini düzenle” öğesini tıklayarak kategoriyi Müzik olarak belirleyin ve hemen altından etiketleri atayın. 

  • Yayınınızın formatını belirtmek için tek bir format etiketi seçin (Müzisyen, Müzik yapım, Müzik sohbeti, vb.).
  • Yaptığınız müzik tarzını belirtmek için 1-4 etiket seçebilirsiniz (Hip Hop, Elektronik Müzik, Enstrümantal, vb.).

Etiketler yayın kategorisinden ayrıdır. Her ikisini ayrı ayrı seçmeyi unutmayın.

Daha fazla yardım mı istiyorsunuz? <em>Twitch Music Assist Discord</em> kanalına katılarak deneyimli müzik yayıncılarıyla sohbet edebilirsiniz.