Skip to content

Creator Camp

Yayıncılığı İş Haline Getirme

İster tanınan, kabul görmüş bir müzisyen olun isterseniz sanat yolculuğunuzun daha başında olun, Twitch yeni dinleyicilere erişip yeni fırsatlar yaratmanıza olanak sağlayacak ve dinleyicilerinizin sizi doğrudan desteklemelerine imkan veren araçlar sunuyor.

Twitch kanalınızı kurar kurmaz kanal sayfanızı da düzenleyebilir ve ticari ürünlere, ücretli müzik indirmeye ve diğer doğrudan destek araçlarına bağlantılar verebilirsiniz. İştirak veya Partner olarak Twitch’in gelir getirici araçlarını da kullanabilirsiniz:

  • Abonelikler yoluyla dinleyicileriniz sizi sürekli ve düzenli olarak destekleyebilir.
  • Bitler dinleyicilerinizin size desteklerini göstermek için Cheer yapmakta kullanabilecekleri dijital bir üründür.
  • Reklamlar yayınlarınız sırasında göstererek gelir elde etmenize olanak sağlar.

Topluluğunuz sizi ayrıca diğerleri için abonelik satın almak anlamına gelen Hediye abonelik ya da Amazon Prime üyelerinin her ay bir kanalda ücretsiz olarak kullanabildikleri Prime Gaming ile de destekleyebilir. Twitch’in sunduğu gelir getirici araçlar ve bunlardan yararlanma yolları hakkında ayrıntılı bilgileri Yayıncı Eğitim Kampının Emeğinizin karşılığını alın bölümünde bulabilirsiniz.

Twitch sunduğu olanaklar ile müzisyenlerin önünde yeni kapılar açıyor, gelirlerini artırıyor, işlerini büyütüyor. Ekonomist Will Page’in somut verileri analiz ederek hazırladığı ve canlı yayınların muazzam potansiyelini ortaya koyduğu “ Rockonomics ” adlı çalışmasında tam da buna değiniyor. Okumanızı öneririz.

Daha fazla yardım mı istiyorsunuz? <em>Twitch Music Assist Discord</em> kanalına katılarak deneyimli müzik yayıncılarıyla sohbet edebilirsiniz.