Skip to content

Creator Camp

Twitch’te başka topluluklarla aranızda köprüler kurmanın çeşitli yolları var ve bunların tamamının şu veya bu şekilde topluluğunuzu büyütmenize katkı yaptığı tecrübeyle sabit.

Baskınlar

Baskınlar kendi yayınınız bittiğinde, izleyicilerinizi yayın yapmakta olan başka bir kanala göndermenin bir yoludur. Amaç, hem izleyicileri yeni bir kanalla tanıştırmak hem de biraz eğlenmektir. Yayınınıza son vermeden önce, /raid komutu ile birlikte izleyicilerinizin yeni kanala göndermelerini istediğiniz komik, eğlenceli bir mesaj paylaşın. Sizinle benzer içerikler yayınlayan, içeriklerini beğenip takip ettiğiniz bir yayıncıya baskın yapmanızı tavsiye ederiz. Baskınlar izleyicilerinizin ilgisini canlı tutmanın ve topluluğunuzu büyütmenin en iyi yollarından biridir. İlk yayınınızda deneyin, göreceksiniz. Tabii birileri de size baskın yapabilir!

Baskın Nasıl Yapılır?

Paylaşım ve Otomatik Paylaşım

Adından da anlaşılacağı üzere, yayında olmadığınız zaman sayfanızda başka bir kanalı paylaşıyorsunuz. Kanal sohbetiniz aynı şekilde devam ediyor ve izleyicileriniz siz yayında değilken sevdiğiniz ve paylaştığınız içeriklerle vakit geçiriyor. Bugüne kadarki tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki, başka bir kanalı paylaşan kanallar kendilerinin paylaşılma şansını da arttırıyor, böylelikle kanalınızın daha fazla izleyici tarafından tanınma şansı doğuyor. Otomatik paylaşım listenizde bazı kanalların bulunması daima iyidir, ama yayınınızı bir baskın ile noktalamak daha da iyi ve daha eğlencelidir. Bir otomatik paylaşım listesi oluşturarak, her seferinde paylaşacağınız kanalı özel olarak seçmekten de kurtulursunuz. 

Otomatik Paylaşım Listenizi güncelleyin

Etkinlikler

TwitchCon ve diğer ilgili etkinlikler yayın dışında diğer yayıncılarla tanışıp ilişki kurmak için çok önemli fırsatlar sunuyor.

“Özgün olmalı. Bir yayıncının içeriğini beğendiyseniz o kişiyle iletişim kurmaya çalışın, gelişmenin en iyi yolu budur.”

  • itsHafu

“Arkadaşlıklar kurmak önemli. Benzer ilgi alanlarını paylaştığınız diğer yayıncılarla iletişime geçmekten asla çekinmeyin. Sadece birlikte oyun oynayabileceğiniz, yayın yapabileceğiniz veya karşılıklı birbirinizi destekleyebileceğiniz arkadaşlar edinmekle kalmazsınız aynı zamanda ortak yayınlarda harika içerikler de oluşturabilirsiniz!”

  • Bajheera