Skip to content

Creator Camp

Kullanabileceğiniz tüm bu seçeneklerle birlikte işleri kolaylaştırmak için temel bilgileri derledik ve Partner KungFuFruitCup’tan bazı öneri ve püf noktaları aldık:

Daha işin başında her durumu karşılayacak eksiksiz bir uyarı setine gerek yok! Bunları zaman içinde oluşturabilir, böylece markanızı göstermek için uyarıları nasıl kullanmak istediğinize kafa yorabilirsiniz. Yayınınızda gerçekleşen en yaygın etkinliğe odaklanın ve önce o etkinliği gösteren uyarılarla başlayın.

Kanal Sadakat Puanları sayesinde izleyicilerinizle etkileşimde bulunarak yaratıcılığı arttırabilir ve izleyicilerinize yayınınızı etkileme şansı verebilirsiniz. Yayınlarınızda yaygın olarak ne yaptığınızı veya ne hakkında konuştuğunuzu düşünün ve bunu Kanal Sadakat Puanlarında bir şekilde değerlendirin. İzleyicilerinize interaktif aydınlatmanızı değiştirme, evcil hayvanlarınızı görme, oyundaki şeyleri etkileme imkanı verebilirsiniz; kanalınızda puanları kullanarak eğlenceyi arttırmanın yolları sonsuzdur.

Hype Train’in gücünü hafife almayın! Bu eğlenceli yerleşik özellik, izleyicileri kanalınıza ekstra destek sunmaya ve katkılarından ötürü ifade ve itibar kazanmaya heveslendirebilir.

 

Yayın içi uyarıları hazırlayıp kullanabilmenizi sağlayan Streamlabs gibi üçüncü taraf araçlara ek olarak, Twitch’in yerleşik destek olarak sunduğu birkaç araç da var. Bu araçlar sayesinde topluluğunuzu katkıları nedeniyle ödüllendirebilmenize yardımcı olacak uyarıları etkinleştirebilirsiniz. 

  • Hype Train, topluluk üyelerinin sevdikleri bir Partneri veya İştiraki desteklemek üzere bir araya gelerek oluşturdukları dev bir kutlama etkinliğidir. İzleyicileri belirli bir zaman dilimi içinde abone olma veya bit kullanımı gibi destek etkinliklerine katılarak muazzam hype seviyelerine ulaşmaya teşvik eder ve katılımcıları treni uzattıkları için ödüllendirir. Daha fazla bilgi edinmek veya kanalınızda Hype Train’i etkinleştirmek istiyorsanız Yardım Makalesine göz atın.
  • Kutlamalar, topluluk tarafından verilen hediyeleri ve Cheerları kutlamak için video oynatıcı üzerine yerleştirilen hareketli efektlerdir. Kendi tercihlerinize göre bunların sıklığını ayarlayabilir ve hediye seviyelerine göre özelleştirebilirsiniz. Partnerler ve İştirakler panellerini kullanarak Kutlama ayarlarını yapılandırabilirler. Daha fazla bilgi için Kutlamalar Yardım Makalesini okuyabilirsiniz.