Skip to content

Creator Camp

Twitch'te İlk Adım

Her şey burada başlıyor. Bu yolculukta Twitch’te işlerin nasıl yürüdüğünü, kendi kanalınızı nasıl kurup yayın yapmaya başlayacağınızı, sevdiğiniz şeyleri izleyicilerle paylaşırken kendi topluluğunuzu nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz. Twitch’i tanımak ve burada yayın yapmaya başlamak için ihtiyaç duyacağınız çok önemli bilgiler burada. Dolayısıyla, tüm makaleleri dikkatle okumanızı öneriyoruz. 

Öncelikle, bu yoldaki tüm makaleler hakkında özet bilgiler aşağıda.

Twitch 101

Hobi yayıncılık ne demek? Twitch İştiraki nedir? Peki ya Twitch Partneri? İştirak Programına katılım şartları nelerdir? Tüm bu sorular ve daha fazlasının yanıtlarını Twitch 101 makalesinde bulacaksınız.

Twitch’te Yayıncılıkla İlgili Temel Bilgiler

Yayınlarınız hakkında topluluğunuza bilgi vermek neden önemli? Başarılı yayıncılar topluluklarını nasıl inşa ettiler? Yayınlarda istikrar ve süreklilik neden önemli? Tüm bu sorular ve daha fazlasının yanıtlarını Twitch’te Yayıncılığın Esasları makalesinde bulacaksınız.

Twitch’te Nezaket Kurallarıyla İlgili Temel Bilgiler

Bir Twitch yayıncısı olarak siz de dünyanın dört bir yanından yüz binlerce yayıncıdan oluşan muazzam bir topluluğun parçasısınız. Bu makalede Twitch topluluğunun daha iyi bir mensubu olmak için neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz. 

Twitch İfadeleriyle İlgili Temel Bilgiler

Kappa ve PogChamp’ın ne anlama geliyor bilmiyor musunuz? Twitch’te toplulukların kendi ifadelerinin yanı sıra her kullanıcının erişimine açık genel ifadeler de var. 

Bölümlere genel bakış