Skip to content

Creator Camp

Artık yayına başladığınıza göre, topluluğunuzu nasıl büyütürsünüz ve izleyicilerinizin geri gelmesini nasıl sağlarsınız? Topluluğunuz yayınınızı ilginç bir yer haline getirmenizi kolaylaştırır. Onlarla bağ kurmanın, içeriğinizi taze ve ilginç tutmanın ve izleyicilerinize Twitch’te yayın yapmanızın önemli nedenlerinden birinin de onlar olduğunu göstermenin bazı yollarını görelim.

Herkesi Kucaklayın

İzleyiciler Twitch’e geliyor, çünkü ilgi alanlarını paylaşan diğer insanlarla bağlantı kurmak istiyorlar. Sizinle ve kitlenizle gerçek bir etkileşim kurabilmek için buradalar. Bu yüzden bir yayıncı olarak onlara yayınınıza katılma fırsatları sunmayı unutmayın. İzleyicilerinize yayınınızın önemli bir parçası olduklarını hissettirin, katkılarını gördüğünüzü bildirmek için onlara seslenin ve onlara adları ile hitap edin ki kendilerini topluluğun bir parçası gibi hissetsinler.

Kalabalıktan sıyrılın

Yayınınızın, izleyicilerin dikkatini çekecek benzersiz yönlerinin ne olması gerektiğine karar verin. Sizi farklı kılan nedir? Kitlenize ne değer katıyorsunuz? Özgünlüğünüzün farkında olarak ve izleyici için benzersiz bir deneyim yaratarak yayınınızı diğerlerinden ayıracak ve izleyicilerin sizi izlemeye devam etmelerini sağlayacaksınız.  

Bir Sahne Oluşturun

İzleyicileriniz için ilgi çekici ve göz alıcı bir sahne oluşturmak için yeşil ekranlar, değişik kamera açıları, süslemeler ve hatta aksesuarlar kullanabilirsiniz. İzleyicilerin yayın bittikten sonra da üzerine düşündükleri ve yeniden izlemek için can attıkları bir dünya yaratın. Yayınınız sahnenizdir!

Unutmayın

Çevrimdışıyken de bağ kurun

Yayınınız bitti diye topluluğunuzla bağlantınızın da kesilmesi gerekmez. Sosyal medya, iletişim sunucuları ve web sitelerini kullanarak, çevrimdışıyken de topluluğunuzla bağlantınızın devam etmesini sağlayın. 

Büyük Düşünmeye Devam Edin!

Her zaman büyümek ve yeni durumlara adapte olmak için neler yapabileceğinize kafa yorun. Hedef kitlenizin ilgisini korumak için her zaman yenilik yapmanın yeni yollarını düşünün. Yeni şeyler denemekten korkmayın! Sonunda tümüyle yeni bir kitlenin ilgisini çekebilirsiniz.

Sessiz izleyicilerinizi sevin

Sessiz izleyiciler bazen izleyenlerin çoğunu oluşturabilir. Herkes sohbet etmiyorsa cesaretiniz kırılmasın. Sohbetteki herkesi hoş tutmaya ve onları sohbetin bir parçası haline getirmeye çalışın.