Skip to content

Creator Camp

Hogyan teheted hozzáférhetőbbé Twitch-csatornádat

 

 

A Twitch-en tartalmadnak hozzáférhetőnek kell lennie közösséged minden tagja számára – beleértve a fogyatékossággal élőket is. Ehhez érdemes frissíteni csatornád „Névjegy” szekcióját amellett, hogy erre a készített tartalomnál is figyelsz, és például bekapcsolod a játékokban a feliratozást. Ebben az Alkotótábor cikkben tippeket és instrukciókat adunk egy hozzáférhetőbb Twitch-csatorna készítéséhez.

Hozzáférhetőbb „Névjegy” szekció elkészítése

 

Csatornád „Névjegy” szekciója lehetővé teszi a közvetítőknek, hogy az egyes paneleket testre szabhassák: elhelyezhetnek minden kívánt információt ahhoz, hogy közösségük megfelelően megismerhesse őket és tartalmaikat. Készíthetsz például külön paneleket chatszabályaid ismertetésére, közösségi médiádra való hivatkozásra, a közvetítéshez használt hardver ismertetésére és a közvetített tartalom leírására.

A Névjegy szekciót a paneleidhez adott leíró szövegekkel teheted hozzáférhetőbbé közösséged képernyőolvasót használó tagjai számára. A leíró vagy alternatív szöveg egy összefoglaló, amely leír egy képet vagy tárgyat, hogy a látásfogyatékkal élő felhasználók is megismerhessék a tartalom minden összefüggését. Az olyan alkotók esetében, akik Névjegyük szekciópaneljének fejléceként grafikát használnak, a panelszekció leíró szövege különösen hasznos lehet. Például, „Header image: Egy lila, átmenetes háttér egy buborékban fehér betűs „Névjegy” szöveggel a BleedPurple hangulatjel képével,” a szöveg fölötti panelen hatékony módja lenne a leíró szöveg használatának csatornaoldaladon. 

Siketek és hallásfogyatékkal élők számára készült feliratok használata

 

Az ilyen feliratok készítésére való bővítmények lehetővé teszik a közösségnek a hang nélküli tartalom élvezetét, és különösen segítségére vannak a siket és hallásfogyatékkal élő nézőknek. Többféle ilyen feliratozó bővítményt találsz Alkotói irányítópultod Bővítmények szekciójában . Ott a keresősávban a „stream captions” fogalomra érdemes rákeresni. Fontos, hogy a számodra legmegfelelőbb feliratozó bővítményt válaszd, de néhány javaslattal is szolgálhatunk:

 

Tegyük fel, hogy szeretnél inkább beépülő modult használni közvetítőszoftveredben. Ez esetben az OBS olyan beépülő modult ajánl , amely remek feliratozási lehetőséggel is szolgál a Google Cloud beszédfelismerő API technológiát használva a közvetítők és nézők számára. Ez a beépülőmodul a Twitch felirattámogatását használja, és lehetővé teszi a nézőknek, hogy be- vagy kikapcsolják a feliratozást egy képre kattintva a közvetítés videolejátszóján élő közvetítésekben és korlátlanul megtekinthető videóknál egyaránt, PC-n, Androidon és iOS-eszközön. Ha többet szeretnél megtudnia a feliratokról, nézd meg a Twitch súgócikkét
Felhívjuk a figyelmedet, hogy ez a beépülőmodul jelenleg nem elérhető Streamlabs OBS és Twitch Studio esetén.

Feliratozás beállítása Twitch-bővítmények útján

 

  1. Feliratozó bővítmény telepítéséhez kattints a bővítmény melletti „Hozzáadás” gombra, így azt felveszed bővítménykönyvtáradba. Miután erre rákattintottál, megnyílik egy ablak, mely arra kér, hogy engedélyezd a bővítményt videofelületként. 
  2. Az oldal bal felső sarkában kattints a „Bővítményeim” fülre. Itt láthatod telepített és aktivált bővítményeidet. A feliratozó bővítmény alatt kattints az „Aktiválás” gombra. Itt számos beállítás megjelenhet, de a „Beállítás 1. felületként” opciót kell választani. Ezután újabb felugró üzenet erősíti meg, hogy a bővítmény immár aktív. 
  3. Miután a bővítményt aktiváltad, kattints a fogaskerékre az aktív bővítmény ablakában, és ismét megnyílik a felugró ablak. Itt kattints a hivatkozásra, amely elvisz a feliratozó irányítópultjára, ahol be kell jelentkezned Twitch-fiókoddal az eszköz eléréséhez. A feliratozás beindításához kattints a „Be” gombra. A feliratok nyomban megjelennek, ahogy közvetítésed elindul, és közösséged kedve szerint kezelheti a beállításokat egy, a képen megjelenő menüben. Miután befejezted a közvetítést, vagy ha némítanod kell, kapcsold ki az irányítópultot, vagy lépj ki belőle. 

Amikor gondoskodsz róla, hogy tartalmad hozzáférhető legyen, arról is gondoskodsz, hogy közösséged mindenki felé befogadó legyen. Szeretnél többet megtudni közösséged építéséről a Twitch-en? Nézd meg a többi Alkotótábor cikkünket is.