Skip to content

Creator Camp

A növekedés választása: Célok meghatározása

Twitch-közvetítőként elkötelezett és növekvő közönséggel rendelkezni éppoly kifizetődő, mint amennyire nehéz. A közönség létszámának növelése kemény munka, de megoldható, és a célok kitűzése fejlődésed nyomon követésének és motiváltságod megőrzésének az egyik legjobb módja. Ebben az alkotótáborban megvitatjuk, hogyan tűzz ki célokat közönséged növelése érdekében a Twitch-en, és hogyan maradj motivált az út során.

1. lépés: Határozd meg, mit akarsz elérni a közvetítéssel

Twitch-közvetítéseid céljainak kitűzéséhez az első lépés annak meghatározása, hogy hová szeretnél eljutni Twitch-utazásodon. Szeretnél teljes munkaidőben közvetíteni? Csak hobbiból akarsz közvetíteni? A Twitch-en való közvetítés egyfajta másodállás számodra némi pluszpénzért? Csak jótékonysági adománygyűjtésre használod a Twitch-et? Miután meghoztad ezt a döntést, az segít a céljaid alakításában. Ne aggódj! Ne érezd úgy, hogy kizárólagosan el kell köteleződnöd bármelyik említett példa mellett! Ez a te utazásod, és olyan rugalmas lehetsz, amennyire csak akarsz. 

2. lépés: Ismerd meg a közösségedet

Ezután ismerkedj meg a közösségeddel és a nézőiddel! Honnan jönnek? Milyen egyéb kategóriákat szoktak nézni? Milyen más, a tiédhez hasonló közösségek részesei? A tartalomkészítő irányítópulton megtalálhatók mindezen információk, hogy áttekinthesd őket. Ha többet szeretnél megtudni arról, hogy mit jelentenek az Elemzés fülek, feltétlenül olvasd el ezt az Alkotótábor-cikket . Gondold át, milyenfajta nézőid vannak! A te tartalmad összhangban van azokkal a tartalomtípusokkal, amelyek érdeklik őket? Fontold meg, hogyan lépnek kapcsolatba a tartalmaddal, és gondold át a kapott visszajelzéseket. 

3. lépés: Határozz meg SMART célokat

Ha nehezen gondolod ki mindazt, amiből cél lehetne, próbálkozz a SMART módszerrel. A SMART mozaikszó: Specific (konkrét), Measurable (mérhető), Achievable (megvalósítható), Realistic (életszerű) és Timely (időszerű). Olyan cél kell, amely megfelel ezeknek a kritériumoknak, de ne összpontosítsd minden figyelmedet a kritériumok egyes összetevőire. Ha például növelni szeretnéd a közvetítés időtartamát, állíts be egy konkrét célt (pl. „Az átlagos közvetítési időt 2 óráról 4 órára szeretném növelni”). Gondoskodj róla, hogy célod mérhető (pl. nyomon követheted előrehaladásodat a közvetítés utáni elemzési összefoglaló áttekintésével) és megvalósítható is legyen. (Pl. reális olyasmit választani, amin képes vagy közvetlenül változtatni. Az átlagos közvetítési idő 2 óráról 4 órára történő növelése, hogy több követőt szerezhess, észszerű kérés önmagad felé.) Végül, de nem utolsósorban, gondoskodj róla, hogy céljaid időszerűek legyenek. Rosszul időzített cél az, ami nem túl időszerű számodra (például egy új állásban elhelyezkedve azt tervezni, hogy növeled a közvetítési időt), és vélhetőleg megnehezítheti célod elérését.  

4. lépés: Ünnepeld meg a mérföldköveket

Nem számít, milyen kicsinek tűnik az előrehaladás, fontos, hogy megünnepeld mérföldköveidet az út során. Ünnepeld a sikert, és jutalmazd meg magadat kemény munkádért! Legyen szó egy kis csemegéről, vagy egy esti kiruccanásról a barátokkal, ha van mire számítani, az segíthet megőrizni a motivációt az utazás során.

5. lépés: Használd fel az eszközöket és az erőforrásokat

Számos eszköz és erőforrás létezik, amelyek segítenek céljaid elérésében. Használd ki a Twitch elemzéseit, valamint más eszközöket, például a Streamlabs és a StreamElements szolgáltatásait. Lépj kapcsolatba közösséged más közvetítőivel, és tanulj tőlük! 

Összegzés

Reméljük, ebből a cikkből megtanultad a célok kitűzésének fontosságát, ha fejlődni szeretnél a Twitch-en. De ügyelj arra is, hogy időt szánj az ünneplésre, értékelésre, és ha szükséges, változtass, amikor meghatározod céljaidat. Érdemes megnézni az Alkotótábor egyéb cikkeit is, például a Bevezetés a növekedés tervezésébe a Twitch-en című cikket, hogy folytathasd utazásodat!