Skip to content

Creator Camp

Források és eszközök a helyes közvetítési szokások kialakításához

Íme a teendők listája:

  1. Engedélyezett külső zene használata:
    Tekintsd meg a közvetítők számára ajánlott, engedélyezett külső zenei lehetőségeket bemutató súgócikkünket . Használhatsz a szerzői jogoktól mentes számokat is, amikor zenét választasz a közvetítéseidhez, vagy együttműködhetsz egy zenésszel, aki egyedi zenéket alkot neked, amelyeknek a Twitch-csatornádon való használatára engedélyt ad.
  2. **Használj eredeti látványelemeket és elrendezéseket:**A csatornád elrendezéseinek, grafikáinak, hangulatjeleinek és egyéb vizuális elemeinek egyedinek kell lenniük. Ez megkülönbözteti a közvetítésedet, és megelőzi a látványelemekkel kapcsolatos esetleges szerzői jogi követeléseket. Ha segítségre van szükséged az eszközök létrehozásában a közvetítéseidhez, dolgozz grafikusokkal, hogy olyan eredeti, egyedi látványelemeket alkothassatok, amelyek tükrözik a márkádat, és amelyeknek az alkotó engedélyezi a használatát a Twitch-csatornádon.
  3. Látogass el** a Twitch Videókészítőjéhez :**ismerkedj meg a Twitch Videókészítő oldalával a tartalomkészítő irányítópulton. Ezzel a hatékony eszközzel kezelheted a videóidat, áttekintheted az elnémított részeket tartalmazó videókat (bővebben lásd itt ), és ellenőrizheted, hány szerzői jogi megrovást kaptál a csatornádra.
  4. Kövesd nyomon a szerzői jogi követeléseket a** Szerzői jogi követeléskezelőben :**
    Ha DMCA-értesítést kapsz, az értesítés részleteit (beleértve a benyújtás napját és időpontját, a bejelentőt, szerzői jogok által védett művet és az URL-címet) nem csupán e-mailben tekintheted át, hanem közvetlenül a Szerzői jogi követeléskezelőben is, a tartalomkészítő irányítópult Tartalom részén.
  5. **Ismerd meg a Twitch szerzői jogok által védett hangokat érzékelő rendszereinek működését:**A Twitch rendelkezik egy olyan rendszerrel, amely szerzői jogok által védett hangokat keres a korlátlanul megtekinthető videókban és a klipekben, és elnémítja a videók adott részeit és törli a klipeket, ahol ilyen hangokat észlel (hogy egyértelmű legyen, ezek nem szerzői jogi megrovások vagy DMCA-értesítések). Ha valamely korlátlanul megtekinthető videó egy része el van némítva, az észlelt hanggal kapcsolatos információk megjelennek a Videókészítőben , és a közvetítő a téves észleléseket az itt vázolt eljárást követve vitathatja. Ezen túlmenően, ha 24 órán belül legalább három, szerzői jogok által védett hangot észlelünk, a rendszereink tájékoztatnak erről, és bizonyos közvetítési beállításokat automatikusan módosítanak az itt leírtaknak megfelelően.
  6. Használd ki a közvetítési beállítások eszközeit:
    A tartalomkészítő irányítópult → Beállítások → Közvetítés számos beépített eszközével testre szabhatod a közvetítési és videórögzítési élményt. Beállíthatod például, hogy a korlátlanul megtekinthető videók el legyenek-e tárolva, és hogy alapértelmezés szerint közzé legyenek-e téve vagy sem (hogy ez ne automatikusan történjen, hanem áttekinthesd őket, és kiválaszthasd, melyek legyenek közzétéve), sőt adott kategóriákat is kiválaszthatsz, ahol a korlátlanul megtekinthető videók nem lesznek közzétéve, ha az adott kategóriában közvetítesz. A klipekhez is készítettünk hasonló eszközöket.
  7. Többsávos hang használata:
    Közvetítőként esetenként más hangokat szeretnél használni az élő közvetítéseidhez, mint az archív anyagaidhoz és a klipjeidhez. Ezt közvetlenül megteheted a Twitch Studióban, ahol  több hangsávot is kiválaszthatsz és felküldhetsz a Twitch-re – bővebben lásd itt . Együttműködtünk az OBS-szel és más közvetítési szoftverszolgáltatókkal, hogy náluk is támogathassuk a hasonló funkciókat. Az OBS-funkcionalitásról itt olvashatsz bővebben.

Ha többet szeretnél megtudni, íme néhány további referenca:

Most, hogy megtanultad, mit tehetsz a helyes közvetítési szokások kialakításáért a Twitch-en, és hogy milyen forrásanyagok állnak ehhez rendelkezésedre, alkalmazd ezeket a gyakorlatban is!