Skip to content

Creator Camp

Zdroje a nástroje pomáhající vysílajícím vytvořit si dobré návyky

Zde je seznam věcí, které byste měli dělat:

  1. Používejte licencovanou hudbu třetích stran:
    Přečtěte si náš článek nápovědy , ve kterém najdete doporučené možnosti pro použití licencované hudby třetích stran pro vysílající. Při výběru hudby pro své vysílání můžete také používat skladby nechráněné autorským právem nebo spolupracovat s nějakým hudebníkem na vytvoření vlastní hudby, kterou vám povolí používat na vašem kanálu na Twitchi.
  2. Používejte originální grafiku a překrytí:
    Vaše překrytí, grafika, emotikony a další vizuální prvky by měly být unikátní pro váš kanál. Tím se vaše vysílání odliší od ostatních a vyvarujete se případných stížností na porušení autorských práv v souvislosti s grafikou. Potřebujete-li pomoc s tvorbou materiálů pro své vysílání, najděte si grafika a vytvořte ve spolupráci si ním vlastní originální vizuály, které budou odrážet vaši značku a jež vám daný výtvarník povolí používat na vašem kanálu na Twitchi.
  3. Podívejte se do** Videoprodukce Twitche :**
    Seznamte se se stránkou Videoprodukce Twitche v řídicím panelu tvůrce. Pomocí tohoto výkonného nástroje můžete spravovat svá videa, kontrolovat videa s umlčenými částmi (více viz zde ) a zjišťovat počet záznamů o porušení autorských práv, která jste na svém kanálu nasbírali.
  4. Sledujte oznámení o autorských právech ve** Správci oznámení o autorských právech :**
    Pokud obdržíte oznámení DMCA, můžete si prohlédnout jeho podrobnosti (včetně data a času přijetí, stěžovatele, popisu díla chráněného autorským právem a URL) nejen v e-mailu, ale také přímo ve Správci oznámení o autorských právech v sekci Obsah svého řídicího panelu.
  5. **Porozumějte fungování systému, kterým Twitch odhaluje zvukovou stopu chráněnou autorským právem:**Twitch má systém, který skenuje VOD a klipy, vyhledává v nich zvukové stopy chráněné autorským právem, a pokud takové stopy objeví, ztiší příslušné části VOD a klipy smaže (aby nedošlo k nedorozumění – nejedná se o záznamy o porušení autorských práv ani o oznámení DMCA). V případě ztišení části VOD se informace o odhalené zvukové stopě zobrazí ve Videoprodukci a vysílající má možnost rozporovat nesprávnou detekci způsobem, který je popsán zde . Dojde-li během 24 hodin k odhalení tří nebo více výskytů zvukové stopy chráněné autorským právem, budou vás o tom naše systémy informovat a automaticky vám změní některá nastavení, jak je popsáno zde .
  6. Využívejte nástroje v nastavení vysílání:
    Vytvořili jsme celou řadu nástrojů, jejichž prostřednictvím si můžete upravit vysílání a nahrávání videí, najdete je v nabídce Řídicí panel tvůrce → Nastavení → Vysílání. Můžete si například určit, zda se mají vaše VOD ukládat, ovlivnit, zda budou vaše VOD ve výchozím nastavení „zveřejněná“ nebo „nezveřejněná“ (abyste si je mohli prohlédnout a vybrat, které z nich chcete zveřejnit, místo aby se tak dělo automaticky), a dokonce vybrat konkrétní kategorie, ve kterých se VOD nebudou zveřejňovat, když v nich budete zrovna vysílat. Podobné nástroje jsme připravili i pro klipy.
  7. Využívejte vícestopový zvuk:
    Jako vysílající můžete chtít mít jinou zvukovou stopu pro živá vysílání, archivy a klipy. Můžete tak učinit přímo v Twitch Studiu, ve kterém lze vybrat více zvukových stop, jež se do Twitche odešlou – více informací naleznete zde . Ve spolupráci s poskytovateli vysílacího softwaru, jako je například OBS, jsme zajistili podobné funkce i v různých dalších aplikacích. Podrobnější informace o tom, jak to funguje v OBS, najdete zde .

Chcete-li se dozvědět více, zde jsou dodatečné informace:

Když nyní víte, co můžete udělat pro vybudování správných návyků při vysílání na Twitchi a jaké zdroje máte k dispozici, nezapomeňte to všechno využít v praxi!