Skip to content

Creator Camp

Škola autorských práv: Zdroje a nástroje

​​​​​​ Víme, že tato problematika může být složitá, a jsme tu, abychom vám pomohli. Zde je několik zdrojů, které by vám měly pomoci při studiu DMCA a autorského práva:

Vytvořili jsme také nástroje a funkce, které vám pomohou udržet si přehled o problematice autorských práv a vytvořit si správné návyky při vysílání:

  • Varování o autorsky chráněné zvukové stopě je systém, který vás upozorní, pokud ve vašich VOD odhalíme větší množství případů použití autorsky chráněné zvukové stopy. Smyslem tohoto systému je zvyšovat povědomí vysílajících o našem systému rozpoznávání obsahu a o používání autorsky chráněného zvuku jako takového. Pokud za posledních 24 hodin odhalíme větší počet výskytů zvukové stopy chráněné autorským právem, stane se následující:
    • Vaše nastavení „Vždy zveřejňovat VOD“ se přepne na VYPNUTO, abyste měli po skončení vysílání možnost svoje VOD zkontrolovat. Položku můžete znovu zapnout v nastavení vysílání .
    • Prostřednictvím oznámení na stránkách a také e-mailem budete informováni o nalezení zvukové stopy chráněné autorským právem. (Poznámka: Nejedná se o oznámení DMCA ani o záznam o porušení autorských práv.) 
  • Uvědomujeme si, že vysílající mohou chtít mít jinou zvukovou stopu pro živá vysílání a jinou pro archivy a klipy. Pro tento účel jsme do Twitch Studia integrovali vlastní nástroje, které vysílajícím umožňují vybrat více zvukových stop, které se do Twitche odešlou, více informací naleznete zde . Ve spolupráci s poskytovateli vysílacího softwaru, jako je například OBS, jsme zajistili podobné funkce i v různých dalších aplikacích. Podrobnější informace o tom, jak to funguje v OBS, najdete zde .
  • Informace o oznámeních DMCA proti obsahu na vašem kanálu si můžete prostudovat ve svém Správci oznámení o autorských právech .
  • Přečtěte si náš článek nápovědy , ve kterém najdete doporučené možnosti pro použití licencované hudby třetích stran pro vysílající.

Vysílání na Twitchi je cesta, během které se naučíte spoustu věcí. Doufáme, že vám tento kurz pomohl lépe porozumět autorskému právu, abyste mohli na Twitchi dosáhnout všech svých cílů. 

Nejčastější dotazy

Část jednoho z mých VOD byla ztlumena – znamená to, že někdo poslal oznámení DMCA a byl mi udělen záznam o porušení autorských práv?
Ne, neznamená. Twitch využívá externí službu ke skenování VOD a vysílajícím tak proaktivně pomáhá zabraňovat tomu, aby se v jejich videích nacházela nepovolená zvuková stopa. Pokud ve VOD nalezneme zvukovou stopu chráněnou autorským právem, automaticky tuto část VOD ztlumíme. Skutečnost, že některé z vašich VOD bylo ztlumeno, neznamená, že na vás bylo podáno oznámení DMCA. Domníváte-li se, že vaše VOD bylo ztlumeno omylem – například když vlastníte práva nebo licenci ke skladbě, která vedla ke ztlumení, nebo jste danou skladbu ve svém vysílání nepřehráli – a chcete umlčení VOD zrušit, postupujte podle pokynů uvedených v článku Odvolání proti ztlumení zvuku . Mějte však na paměti, že pokud ztlumená část vašeho VOD obsahuje neautorizovaný materiál chráněný autorským právem, může osoba nebo subjekt, který je držitelem příslušných autorských práv, poslat v souladu s vodítky DMCA Twitche oznámení o údajném porušení práv, což může vést k záznamu o porušení práv na vašem kanálu.

Řekli jste, že Twitch skenuje VOD a klipy, zda neobsahují zvukovou stopu chráněnou autorským právem. Musím si i nadále dávat pozor, co je v těchto videích obsaženo?
​​​​Ano. Za svůj obsah nesete odpovědnost a měli byste se ujistit, že při vysílání a vytváření nahraných videí na Twitchi neporušujete autorská práva někoho jiného. (Samozřejmě byste se měli také starat, aby obsah, který vysíláte nebo nahráváte, neporušoval podmínky služby a pokyny pro komunitu Twitche ani žádnými jinými způsoby.) Navíc žádná technologie není bezchybná a neměla by nahrazovat vaši snahu vědomě dodržovat pravidla. Pokud víte, že jste možná vysílali zvuk chráněný autorským právem a zachytili tento živý přenos v nahraných videích, je vhodné tato videa zkontrolovat a odstranit všechna, u kterých si nejste jisti, zda máte potřebné povolení nebo oprávnění zahrnout do nich zvukovou stopu chráněnou autorským právem.

Mám uložené stovky stěžejních scén a VOD. Jak mohu tento obsah efektivně spravovat?
Twitch vyvinul několik nástrojů, které tvůrcům pomáhají se správou jejich VOD a stěžejních scén. Za prvé umožňujeme vysílajícím „zrušit zveřejnění“ těchto videí, aby mohli snáze zkontrolovat jejich obsah, než se rozhodnou je zveřejnit. A za druhé, pokud chcete z Twitche odstranit VOD nebo stěžejní scény, vytvořili jsme nástroje, s jejichž pomocí lze mazat videa ve větších dávkách (až 20 videí najednou) nebo dokonce všechna naráz. Podrobnější informace o správě VOD najdete v článku nápovědy k VOD . Je důležité mít na paměti, že jakmile obsah z kanálu smažete, už jej nelze obnovit.